top of page

 SAÇ  SİMÜLASYONU

 Saç simülasyonu, saç mikropigmentasyonu yada saç dövmesi ismiyle bilinen bu yöntem,  cerrahi olmayan bir alopesi kellik giderme yöntemidir. Bu yöntemde gerçek saç kökleri ve kıl yapıları taklit edilerek özel cihazlar yardımıyla kellik olan alanlara epidermal mikropigmentasyon uygulanmasıyla yapılır.

Saç simülasyonu bir saç ekim yöntemi değildir. Fakat saç ekimi sonrasında saç ekim yöntemleri ile birlikte kullanılabilmektedir.

Özellikle saç kıran gibi bölgesel saç dökülmesinin kamuflajında oldukça etkili sonuçları mevcuttur.

En başarılı sonuçlar genel de kısa saç tipinde yapılan simülasyonlarda alınmaktadır.

Saç simülasyonu ayrıca saç ekimi sonrası yeterli sıklıkta ekim yapılmadığından rahatsız olan kişilerde ara boşlukların saç efekti ile kapatılmasında muhteşem sonuçlar üretmektedir.

Saç simülasyonun süresi uygulama alanın büyüklüğüne göre değişmektedir.Ortalama 30 dk ile 3 saat arasında değişmektedir.

İşlem sonrası hasta günlük hayatına hemen dönebilmektedir. Aynı gün ılık duş ile saç yıkanabilmektedir.Sonucu için saç ekiminde olduğu gibi uzun bir zaman beklemenize gerektirmeden hemen sonuç alınmaktadır.

Ayrıca eski dikişli yöntemle alınan saç ekimlerinde dikiş izinin olduğu alanın saç efekti ile kapatılmasında oldukça başarılı bir yöntemdir

Kalıcılığı ortalama 2-3 senedir.

Saç simülasyonu işleminde özel cihazlar kullanılmaktadır.Bu cihazlar kişiye özel tek kullanımlık iğneleri ile steril bir ortamda çalışılmasının ve işlemin hızlı oluşmasını sağlamaktadırlar.

Saç simülasyonu uygulanmış bir alana sonradan saç ekimi uygulanabilmektedir

Saç simülasyon boyları özel boyalar olup insan sağlığına zararları yoktur.

 

 

 

Saç simülasyonu kampanya fiyatlarımız için bizi lütfen arayınız

 

 

SAÇ sİMÜLASYONU

Saç Simülasyonu ile saç ekimi sonrası oluşan boşlukların kapatılması. Bu uygulama Hyasminbeaut'de yapılmıştır.

Saç Simülasyonu
Saç Simülasyonu
Saç Simülasyonu
Saç Simülasyonu

Uzm.Eğt.Est Hümeyra Yasmin

Saç Pigmentasyon Sertifikası 

Uzman Eğitmen Estetisyen, Mikropigmentasyon, Saç Simülasyon, İpek Kirpik, Protez Tırnak Uzmanı

1979 Kayseri doğumludur.1996 yılında medya sektöründe başlamış olduğu çalışma hayatına 2003 yılından itibaren güzellik sektöründe devam etmiştir.Güzellik Sektöründe uzun dönem eğitmen olarak hizmet vermiştir. Protez Tırnak ve İpek Kirpik, Kalıcı Makyaj konusunda özellikle uzmanlaşmış olup, 2013 yılında H.Yasmin Güzellik Salonunu açmıştır.Çalışmalarına 2013 yılından itibaren kendi salonunda devam etmektedir.Saç simülasyon konusunda eğitimini bizat bu işlemin ve cihazların yaratıcısı Moshe Alul'dan almıştır. Evli ve 1 kız çocuğu annesidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Saç Simulasyonuda kullanılan dövme boyasımıdır?

Saç Simulasyonunda kullanılan boyalar dövme boyası değildir. Çünkü dövme boyaları bilindiği gibi zaman içerinde renk değiştirirler. Örneğin siyah renkler mavi renge dönüşebilir. Bu yüzden saç simulasyon boyaları bu iç için özel üretilmiş boyalardır.

Saç Simulasyon işlemi ağrılı bir işlem midir?

Saç simulasyonu işlemi öncesinde bu işi için özel üretilmiş lokal anestezik kremlerle kafa derisinin uyuşturulması sağlanır. Fakat kişinin scalp derisinin hassasiyetine göre bir miktar ağrı hissedebilir.

Saç Simulasyonu yaptırdım, sonrasında tekrar saç ekimi yaptırabilir miyim?

Saç simülasyonu sonrasında tekrar saç ekimi yapılabilir. Saç simulasyonu saç ekimi ile birlikte kullanılabilen bir yöntemdir. Saç ekimi sonrası ekilen saçlarda dökülmeye neden olmaz

Saç Simulasyonu kaç seanslık bir işlemdir.

Saç simulasyonu kişinin scalptaki saç eksikliğinin olduğu bölgeye göre seans sayısı değişmektedir. Ortalama seans süreleri 30 dakika -3 saat arasında değişmektedir.

Saç Simulasyonu ömür boyu kalıcılığı var mıdır?

Hayır Saç simulasyonu ortalama 3 yıl kalıcılığı vardır. Bu artı yada eksi olarak kişinin scalp cilt yapısı türüne göre değişmektedir.

 

Saç Simulasyonu cerrahi bir yöntem midir?

Hayır Saç simulasyonu kozmetik bir kamuflaj yöntemidir.

Saç Simulasyonu sonrası saçımı boyatabilir miyim?

Saç simulasyonu işlemi sonrası 4 hafta boyunca saç boyanması sakıncalıdır.

Saç Simulasyonu işlemi sonrası banyo olabilir miyim?

Saç Simulasyonu sonrasında aynı gün ılık su ile duşa alınabilir.

Saç Simulasyonu işleminin ücreti ne kadardır?

İşlem ücreti uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre değişmektedir.Bunun için uygulama öncesi sizden kafanızın beş ayrı açıdan alınmış görüntüsünü isteyeceğiz. Bu görüntüler üzerinde yapacağımız analize göre alan belirlenip tarafınıza fiyat çalışması gönderilecektir.

Saç Simulasyonu sonrasında ne tür durumlarla karşılaşabilirim?

Saç Simulasyonu sonrasında ilk 1-2 gün kafa derinizde hafif bir şişme oluşabilir. 1 haftada uygulama yerlerinde kabuklanma ve dökülmeler oluşabilir. Kesinlikle bu kabukların sökülmemesi gerekmektedir. Uygulama sonrası 4 hafta boyunca direkt güneş altında kalmak veya solaryuma girmek sakıncalıdır. Güneş altında kalınacaksa mutlaka şapka takılması önerilir. 

 

 

Please reload

bottom of page