top of page

Meme Ucu Simülasyonu

Meme ucu simülasyonu özel eğitim ve deneyim gerektiren bir kalıcı makyaj uygulamasıdır.Meme ucu simülasyonu meme cerrahisi geçirmiş olan kişilerin meme uçlarının görünümünün düzeltilmesi amaçlanır. Bu   aynı zamanda kişinin  benlik saygısını geliştirmek açısından da psikolojik açıdan da  faydalıdır. 

 

Meme ucu ve areola denen çevresindeki koyu renkli kısım Meme' nin en önemli parçalarındandır. Meme Kanseri cerrahisi sonrası Meme Ucu'nun alınması durumunda bu psikolojik olarak bir kadın için yıkıcı bir durum oluşturmaktadır. Meme kanseri cerrahisi ile memesi alınan bir hastada cerrahlar tarafından bir meme oluşturulabilir. Fakat areola ve meme ucu yapılmadan bu kişide tam bir meme hissiyatı yaratmaz. Meme ucu simülasyonu işte tam burada devreye girer. Özel makina ve boyalarla meme ucu kozmetik olarak taklit edilerek kalıcı bir meme ucu ve areola görünümü yaratılır. Bu şekilde hasta geçirmiş olduğu meme cerrahisi sonrasında göğüsündeki kötü görüntüden ve meme başı yokmuş hissinden kurtulmuş olur.

 

 

 

B

 

 

 

Meme ucu Kompleks Simülasyonu:

 

 

Bu prosedür meme ucu tamamen alınmış yada memesi tamamen alınmış hastalara uygulanır.Burada tek taraflı yada cift taraflı olarak meme ucu ve areola simülasyonu yapılır. Cerrah tarafından meme ucu oluşturlmuş yada oluşturulmamaış hastalara da uygulanabilir.

 

Areola Skar Kamuflajı:

 

Burada geçirilmiş meme büyütme ve küçültme operasyonları sonrasında meme ucunda ve areolasında oluşmuş skar dokularının yarattığı kötü görüntünün,  kalıcı makyaj boyaları ile kendi areolası ile aynı renkte pigmentlerle kapatılması amaçlanır. 

Meme Başı (Areola) Renklendirmesi

 

Bu işlem meme başı çevresindeki renginden rahatsız olan ( örneğin çok soluk renkte olması gibi) yada meme başı çevresinin küçük olmasından yakınan ve büyütülmesini isteyenlerde, vitiligo gibi meme başı çevresinde pigment bozukluğu olanlarda bu işlem uygulanır. Ayrıca meme başı ve çevresi asimetrisi olanlarda simetri sağlamak için de bu yöntem kullanılır. 

 

Ne zaman yapılır.

 

Areola kompleks simülasyonu meme cerrahisinden en erken 6 ay sonra doktorunun izni ile yapılabilir.

 

Ağrılı bir işlem midir?

 

Lokal anestezik kremlerin uygulanması ile yapılan bir işlemdir. Kişinin ağrı eşik durumuna göre bir miktar ağrı hissedilebilir

 

Meme ucu simülasyonunda  bu işlem için özel olarak üretilmiş hipoalerjenik dövme boyası olmayan özel boyalar ve cihazlar kullanılmaktadır. 

 

 

 

 

 

 

Hyasminbeauty'de NPM marka Meme ucu simülasyonu için özel olarak üretilmiş boyalar. NPM marka kalıcı makyaj cihazları ile uygulama yapılmaktadır

Meme Ucu Simülasyonu nasıl yapılır. Uygulama videolarını görebilmek için lütfen yeşil butonu tıklayın  işaretini tıklayınız. Görüntüler 18 yaş altı için sakıncalı olabilir. Bu yüzden lütfen yaşınızı doğrulamak için formu doldurup sayfaya üye olunuz.

bottom of page